15 stycznia 2024

Życzenia dla uczniów od Podkarpackiego Kuratora Oświaty z okazji ferii zimowych

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Przed nami długo wyczekiwany okres ferii zimowych. W roku szkolnym 2023/2024 dla województwa podkarpackiego dwutygodniowa przerwa od nauki rozpocznie się od 29 stycznia i potrwa do 11 lutego 2024 r. Chciałabym życzyć Wam drodzy Uczniowie, aby ten czas był niezapomnianą przygodą. Dla tych z Was, którzy wyjadą na obozy, zimowiska życzę, aby dni spędzone poza domem obfitowały w nowe przyjaźnie i wartościowe znajomości, aby miejsca, które odwiedzicie zostały na długo w Waszej pamięci, a umiejętności, które nabędziecie zaprocentowały w przyszłości. Uczniom, którzy pozostaną w domach lub będą uczestniczyć w półkoloniach, życzę, aby wypoczynek przyniósł radość bycia z bliskimi, satysfakcję z realizowanego hobby i dużo dobrej energii, dzięki której w drugie półrocze wejdziecie pełni entuzjazmu i chęci do pracy.

Przede wszystkim chciałabym jednak życzyć bezpiecznych ferii.

Pragnę przypomnieć, iż Ministerstwo Edukacji Narodowej prowadzi Bazę Wypoczynku, w której każdy Rodzic, aby czuć się spokojnym o bezpieczeństwo swojego dziecka, może sprawdzić organizatora m.in. jego adres, numer telefonu, e-mail, termin oraz adres lokalizacji wypoczynku. Wszystkie obozy, kolonie czy półkolonie zamieszczone w Bazie to takie, które przeszły weryfikację kuratora oświaty i podlegają jego kontroli. Podobne kontrole może przeprowadzić straż pożarna, sanepid.

Zwracam się z ogromną prośbą do Rodziców, abyście Państwo przed wyjazdem na wypoczynek podali dzieciom numery telefonów kontaktowych do domu i bliskich osób oraz numery telefonów alarmowych 112 lub 997 – Policja, 998 – Straż Pożarna, 999 – Pogotowie Ratunkowe oraz 601 100 300 – GOPR.

Zachęcam również do zapoznania się z Poradnikiem Bezpiecznego Wypoczynku, który znajdziecie Państwo na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Cudownych ferii!

p.o. PODKARPACKIEGO
KURATORA OŚWIATY
 

Dorota Nowak-Maluchnik

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter