31 stycznia 2024

Konferencja pt. “Strefa Innowacji – Inżynieria Przyszłości”

Rejestracja w systemie RSIO:

https://ko.rzeszow.pl/app/rsio/logowanie/ankiety/render/198


Spis treści:


Informacje wprowadzające:

Dzięki zaufaniu i pasji do nowoczesnych rozwiązań, prezentujemy przedsięwzięcie, które rzuca światło na najnowsze osiągnięcia w dziedzinie elektrotechniki, elektroniki, automatyki oraz zastosowania ich w edukacji i przemyśle. Nasza inicjatywa nie tylko przygląda się innowacjom technicznym, ale również eksploruje wizje rozwoju edukacji w oparciu nowoczesny przemysł, z naciskiem na przyszłość.

Najważniejsze obszary, którymi się zajmujemy to:

1. Elektrotechnika i Elektronika

Przyglądamy się najnowszym trendom w dziedzinie elektrotechniki i elektroniki, identyfikując innowacyjne rozwiązania, które kształtują teraźniejszość i przyszłość młodzieży i możliwości wykorzystania tych rozwiązań w dalszym ich rozwoju.

2. Automatyka i Sterowanie

Odkrywamy, jak nowoczesne systemy automatyzacji zmieniają oblicze przemysłu, zwiększając wydajność, bezpieczeństwo oraz jak można wdrażać nowoczesne rozwiązania nie tylko w nauczaniu zawodowym.

3. Zastosowania w Przemyśle

Obserwujemy praktyczne zastosowania najnowszych technologii w różnych sektorach przemysłu, od produkcji po logistykę, pokazując, jak innowacje przekładają się na realne korzyści.

4. Wizje Rozwoju w Przemyśle

Analizujemy prognozy i perspektywy dla przemysłu, koncentrując się na transformacjach technologicznych, które będą kształtować jutrzejszy świat pracy.

5. Innowacje w Szkolnictwie

Przybliżamy temat wprowadzania innowacji do szkół, prezentując inspirujące przykłady, jak nowoczesne technologie mogą wzbogacić procesy edukacyjne i przygotować uczniów do dynamicznego świata pracy.

Dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów technologicznych w nauczaniu.
Inspirowanie do wprowadzania nowości technicznych w codziennej działalności szkolnictwa zawodowego na poziomie szkoły średniej i szkolnictwa wyższego.

Budowanie społeczności nauczycielskiej i uczniowskiej zainteresowanej rozwojem technologicznym.
Dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów technologicznych w nauczaniu

Inspirowanie do wprowadzania nowości technicznych w codziennej działalności szkolnictwa zawodowego na poziomie szkoły średniej i szkolnictwa wyższego.

Budowanie społeczności nauczycielskiej i uczniowskiej zainteresowanej rozwojem technologicznym.

Jeśli jesteś zainteresowany/a podzieleniem się swoją wiedzą podczas naszej konferencji, skontaktuj się z nami, przesyłając krótki opis tematu, który chciałbyś zaprezentować.

Dołącz do naszej społeczności edukacyjnej, tworząc razem przyszłość edukacji technicznej w szkołach średnich zawodowych!

Skontaktuj się z nami i podziel się swoją pasją!

Przekonajcie się, jak innowacje techniczne kształtują naszą rzeczywistość i jak możemy być częścią tego fascynującego procesu. Dołączcie do naszej społeczności już dziś!

Koordynatorzy Konferencji:

 • Kuratorium Oświaty w Rzeszowie:
  Wioletta Kulczyńska,
  wkulczynska@ko.rzeszow.pl,
  tel.17 867-11-23
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie:
  Jakub Wojturski,
  wojtur@prz.edu.pl,
  tel. 667-801-415

Zaproszenie

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele,

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na konferencję pt. “Strefa Innowacji – Inżynieria Przyszłości”, która odbędzie się w dniu 22 marca 2024 roku na terenie Politechniki Rzeszowskiej.
Ta wyjątkowa konferencja stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami technicznymi w dziedzinach automatyki, elektroniki, elektrotechniki oraz wielu innych obszarach.

Cel Konferencji
   Celem naszego spotkania jest przedstawienie dyrektorom szkół i nauczycielom przedmiotów zawodowych innowacyjnych rozwiązań technicznych, które mogą zainspirować i wzbogacić proces nauczania w tych dziedzinach. Chcemy podzielić się z Państwem najnowszymi osiągnięciami naukowymi, technologicznymi oraz praktycznymi, które mają zastosowanie w branżach, których dotyczą przedmioty zawodowe.

Ogólny Program Konferencji

 • Prelekcje naukowców Politechniki Rzeszowskiej prezentujące najnowsze badania i osiągnięcia w dziedzinach technicznych.
 • Wykłady reprezentantów branż przemysłowych omawiające praktyczne zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w przemyśle.
 • Pokazy “na żywo” nowoczesnych rozwiązań technicznych, w tym prezentacje automotive.

Miejsce:
Politechnika Rzeszowska,
Wydział Elektrotechniki i Informatyki,
ul. Wincentego Pola 2,
35-959 Rzeszów

Data: 22 marca 2024 roku

Rejestracja:
Prosimy o dokonanie rejestracji na stronie konferencji – link do rejestracji – , aby zapewnić sobie miejsce na tym wyjątkowym wydarzeniu.

Zapraszamy do udziału w “Strefie Innowacji – Inżynieria Przyszłości”, gdzie wspólnie będziemy mogli eksplorować fascynujący świat nowoczesnych rozwiązań technicznych. Będzie to niepowtarzalna okazja do poszerzenia swojej wiedzy i doświadczenia oraz nawiązania cennych kontaktów zawodowych.


Program Konferencji

Program Konferencji dla nauczycieli „Strefa Innowacji – Inżyniera Przyszłości”

8.00 – 9.00 rejestracja uczestników konferencji

9.00 – 9.30 – otwarcie konferencji 

9.30 – 12.00 – zwiedzanie laboratoriów WEI

12.00 – 12.30 –  przerwa kawowa

12.30 – 13.30 – wystąpienia przedstawicieli firm

13.30 – 14.30 – wystąpienia pracowników naukowych Politechniki Rzeszowskiej

14.30 – panel dyskusyjny, zakończenie konferencji


 

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter